Więcej informacji

Jednostki KWPSP w Łodzi wyposażone w system monitorowania obiektów SMOK

Do zadań Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi należy koordynacja działań dotyczących szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej województwa. W pojazdach łódzkiej straży zamontowano urządzenia systemu monitoringu pojazdów SMOK.

Wśród nich znalazły się graficzne terminale statusów PDA z modułem WIFI pozwalające na: szybki kontakt między wozami strażackimi a dyspozytornią, zdalne wysyłanie informacji o utrudnieniach na drodze do programu AutoMapa zainstalowanego w terminalach.

Podpięcie do szyny CAN pojazdów umożliwiło gromadzenie informacji o parametrach pracy takich jak zużycie paliwa, obroty silnika itp. Napływające z pojazdów informacje o bieżącym położeniu, aktualnie realizowanych zadaniach oraz stanie sygnału uprzywilejowania są przetwarzane dzięki dedykowanym aplikacjom - GPS Monitor i Rejestr GPS. Wyznaczony użytkownik dostaje dostęp do dokumentacji pracy floty, którą może w dowolny sposób przeszukiwać i tworzyć raporty, wykazy na podstawie uzyskanych informacji. Śledzenie pojazdów to niejedyna funkcjonalność rozwiązania, system pozwala, również odczytać statusy pojazdów, wydawać odpowiednie komendy i bezpośrednio kontaktować się z ich kierowcami i załogami oraz służyć wskazaniu najszybszej możliwej trasy dojazdu i wybraniu odpowiedniego wozu do podjęcia działań.

Wdrożony system monitorowania wspiera zarządzanie zasobami ludzkimi i technicznymi, a przede wszystkim zwiększa szanse powodzenia akcji ratunkowej.

ZAUFALI NAM